EnglishČeštinaHry zdarma, online hryAnimace a videa zdarmaSeriály onlineHerna
maxo.cz - maximální odvaz a online hrymaxo.cz - maximální odvaz a online hry
Spusť ClubRadio online

Přihlášení -

Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo

Poslední komentáře -

Naposledy spuštěné online hry -

Pebble Dash - Oddechové online hry

Pebble Das...

Jistě každý znáte hru "házení žabek", zkrátka vemete do ruky plac...

Detail online hry - Pebble Dash - Oddechové online hryDetail online hry Hrát online hru - Pebble Dash - Oddechové online hryHrát online hru
Juggling - Postřehové online hry

Juggling

V této hře si na sto procent vyzkoušíš jak spolehlivé a rychlé js...

Detail online hry - Juggling - Postřehové online hryDetail online hry Hrát online hru - Juggling - Postřehové online hryHrát online hru

Turtix

Turtix Jste malá želva jménem Turtix, nejlepší šamanův student. Jedno těžší kouzlo se vám však moc nevyvede a vzácný diamant se rozbije na 5 dílků, každý doletí na jiné místo a budete je muset všechny najít a spojit. Také někdo unese mladší želvičky, které budete muset osvobodit z jejich klecí. Napravte svou nepozornost a staňte se hrdinou!
Online verze hry má pouze 3 levely, je to prakticky jen o tom, aby autoři nalákali potencionální zákazníky, případně pokud se na nákup necítíte, stahujte alespoň 60 minutovou trial verzi, určitě si za tu dobu stihnete zahrát mnohem více, než 3 levely.

Hra je rozdělena na pět epizod po 10 kolech + bossovi. Každá z epizod se odehrává v jiném prostředí, které je doplněno tématickou hudbou. Vaším úkolem najít všechny unesené želvičky, osvobodit je a nakonec sami dojít k tunelu vedoucímu do dalšího levelu.

Zde vidíme pohled na želvičku v kleci. Vždy je nutné nejprve zneškodnit strážce, který klec hlídá a až poté můžeme želvičku skokem na klec vysvobodit. Celkově se na své cestě setkáme s mnoha druhy nepřátel, každý je nebezpečný něčím jiným a někteří mají i různé podmínky pro zneškodnění, další jsou dokonce neporazitelní, takže nezbude nic jiného, než se nepříteli vyhnout.

Důležitá je šipka, kterou vidíte na screenu výše v pravém horním rohu – radí vám, jakým směrem máte hledat další uvězněnou želvičku. Dále číslo vedle ní (v našem případě 3 / 4) udává, kolik želviček z celkového počtu už jsme našli. V každém vyšším levelu musíme vysvobodit želviček více. S příchodem nové epizody se počet vynuluje.

V levém rohu vidíte, kolik životů vám ještě zbývá a červeně je vyznačeno, kolik vám zbývá životní energie, než o život přijdete. Energii lze však doplnit, seberete-li bublinu se srdcem. Na své cestě průběžně sbíráte malé diamanty, za které dostáváte body. Dosáhnete-li 50.000 bodů, dostanete život navíc. Další způsob, jak získat nový život je v bonusovém kole – dostanete minutu a půl času a úkol sesbírat všechny diamanty - pokud se vám to povede, dostáváte život. A v poslední řadě lze život získat nalezením bubliny s nápisem 1up.

Ve hře se vyskytuje několik tajných skrýší, kde najdete další diamanty, kam se dostanete pomocí teleportů nebo jen narafičených stěn.

Celkově je hra velmi intuitivní, ale kdyby vám nebylo něco jasné, tak vám to vysvětlí váš průvodce a učitel šaman, který vám průběžné dává dobré rady. Šamanova pomoc však neskončí pouze u rad, vypomůže vám i tak, že vás naučí různé magické schopnosti jako dvojitý skok, abyste vyskočili výše a dále nebo ohnivé kouzlo, abyste své nepřátele mohli zlikvidovat i na dálku.

A teď k jednotlivým epizodám.

Svou cestu začínáme na Asijském ostrově...

Nepřáteli nám tu budou hlemýždi, vrhač ozubených disků, had, želva v japonském stylu, samuraj, včela a želva s deštníkem.

První boss, se kterým se utkáme na konci první epizody je želva s mečem. Musíme počkat, až se skloní, a pak jí skočit na hlavu.

Až ji porazíme, dostaneme první část rozbitého diamantu.

Pokračujeme do Džungle...

...kde se setkáme s nepřáteli jako domorodá želva, želva házející kosti, želva s kopím, indián, pak se zvířátkem, které je celé schované v krunýři a koukají mu jen očička, s housenkou a maskovanou příšerkou.

Jako boss, nebo chcete-li strážce, zde vystoupí šaman s magickým štítem, který se čas od času deaktivuje a vy bude mít příležitost zaútočit. Tento boss na vás ze svého kopí vypouští světelné koule, kterým se musíte vyhnout. Až to zvládnete, získáte druhou část hledaného diamantu.

Na dalším ostrově, tentokrát Egyptském...

...jako nepřátelé vystupují želvy se zahaleným obličejem, škorpión, mumie, netopýři, ostny a nepřítel s magickými střelami

Na tomto ostrově vás šaman naučí ohnivému útoku, ten využijete v boji proti strážci – bude jím faraón, který je převážně neviditelný, takže i zcela odolný před vašimi útoky, vysílá na vás magické střely, kterým se musíte vyhýbat. Jakmile bude zcela viditelný, nadchází vaše chvíle – můžete po něm vystřelit.

Po zdolání získáváte již třetí část ztraceného diamantu a postupujete do další epizody, tentokrát na zasněžený a ledový Arktický ostrov.

Arktický ostrov

Obligátně si uvedeme příklady hrozících nepřátel: zimně oblečená želva, na první pohled roztomilý, nicméně nebezpečný tučňák, eskymák, beran a lovec.

Jako boss vystoupí nepřítel v silném kožichu, kterého zničíte tak, že ho přeskočíte a střelíte po něm, když k vám bude otočen zády.

V Řecku...

...se utkáte s želvou s bobkovým listem okolo hlavy (alá Caesar), žábami, gladiátory, ježky, mechanickými chrliči ohně, filosofy a ptáky.

Závěr

Pokud jste se dostali až na konec, neuniknete závěrečnému strážci. Jde o obrovskou želvu s pláštěm, která létá na svém mraku a směrem na zem, tedy k vám, směřuje elektrické rány, kterým se musíte vyhnout. Pokaždé, když přilétne k zemi, máze možnosti ji střelit.

Hra končí jednoduchou zprávou a složení diamantu zpět dohromady a o zpětném nastolení blahobytu v zemi. Vzhledem k celkem slušnému grafickému zpracování jsem čekala nějaké obsáhlejší a propracovanější outro, než jednu stránku obrázku s popiskem, ale uznávám, že aspoň tohle je lepší než třeba jen „game over“.

Hra není nepodobná hře Turtle Odyssey, jsou v ní opravdu nápadně podobné prvky jako vysvobozování malých želviček, ukazatel výskytu další želvičky apod., ale rozhodně na mne udělala lepší dojem hra Turtix, protože má určitá pravidla, která je potřeba dodržovat, jako například nejdřív zabít vetřelce a až potom vysvobodit želvičku, navíc jsou zde plochy různě propojené, to znamená že se nechodí prakticky pořád jenom dopředu, ale musí se i různě obcházet kolem dokola, což hráče donutí sledovat a vnímat hru, u Turtle Odyssey po chvíli v podstatě stačilo držet šipku dopředu a sem tam stisknout mezerník. Abych však nepůsobila zaujatě, tak si poukážeme i na věci, které vidím jako negativní: přehnaně dlouhé čekací doby na plošinky, které mají za úkol vás vyvézt na místa, kam sami nedoskočíte. Stoupnete si na přijezdivší plošinku a pak musíte ještě několik dlouhých sekund čekat, než se rozjede, ani rychlost jejího pohybu není moc závratná, ale přesto je můj celkový dojem ze hry pozitivní.

Nashledanou u příští recenze, Mishalga.

Vkládat komentáře a hodnotit hru můžete zde

28.11.2012 -

Nový obsah


Milí hráči, delší čas jsme Vás zanedbávali, ale počínaje dnešním dnem pro Vás začínáme přidávat nový obsah - hry a videa,

07.03.2009 -

Další výherce, aktualizace cen


Server maxo.cz si získal nového výherce, který si vybral prozatím nejdražší cenu, kterou jsme rozdali a je jí iPod Shuffle! Dále vzhledem ke stavu zdražení elektroniky, jsme museli aktualizovat body a ceny.

Všechny novinky
Doporučujeme

# Zahraj si online hry s tvými kamarády nebo s celým světem! klikni

# Podívej se na více než 90 000 minut seriálů a filmů! klikni

rychlá auta FMX zimní hry monster truck madness bomberman hry pro nejmenší duel pod vodou letadla míčové hry iq Truck bomb it zvířátka vánoční hry hry pro dívky drakojan restaurace spoj 3 bublinky fotbal vystřel ho kuličky draci skateboard face to face mario hry pro kluky fast food zombie motorky překonávání terénu obsluha ninja hry
Směnárna | Pravidla | Ceny | Žebříček | Registrace | Výhody registrace | Přihlášení | Hry na přání | Nápověda | Kontakty | Odkazy | Mapa stránek | Pro média a podporu | Online hry zdarma | Výpis štítků | Poslední komentáře | Registrace | Privacy policy
(c) 2008-2013 www.maxo.cz Všechna práva vyhrazena
Pohodesign.cz
Superhry zdarma | Hry online zdarma | 1000her, webgames | NetHry.cz | Loupak.cz - videa a hry | Herna | Videa, animace zdarma | Dárky | Empire
Super hry | Online hry zdarma | Onlinovky, superhry | iPhoneaplikace.cz | XBox 360, Playstation 3 hry | Super online hry | Hry online JoJoHRY.cz - Superhry | NIKEE Superhry | Online hry